6 mar 2014

II edycja programu W 90 DNI DO EKO ruszyła

 „Po latach bardzo szybkiej i intensywnej pracy w dużych organizacjach, postanowiłam życiowo zwolnić. Zacząć żyć zdrowiej, świadomiej, mądrzej, z większą troską o siebie i swoje potrzeby”. - Taką motywacją kierowała się Małgorzata Chmielewska przystępując do programu „W 90 DNI DO EKO – Pierwszy Krok”, który wystartował 5 marca.


To druga edycja społecznego programu interaktywnego, który pokazuje, jak w ciągu 90 dni można poprawić swoje zdrowie oraz samopoczucie i w ten sposób poczuć się młodziej przez życie i odżywianie w stylu eko. Idea programu odnosi się do możliwości zmiany krwinki czerwonej po 90 dniach stosowania diety opartej na ekologicznej żywności. Pierwszy krok, ponieważ w ramach programu będziemy towarzyszyli uczestnikom przez okres 45 dni, czyli przy ich pierwszym kroku do zmiany.

 EKObohaterowie


W wyniku rekrutacji, która poprzedziła start akcji, wybranych zostało dwóch EKObohaterów – Małgorzata Chmielecka oraz Joanna Wojtyra, które przez 45 dni będą otrzymywać posiłki odpowiednio dobrane dla nich przez dietetyka i przygotowane z ekologicznej żywności przez firmę Zielony Widelec, a w weekendy będą dostawać produkty ekologiczne z Organic Farma Zdrowia do samodzielnego przygotowania posiłków. EKObohaterowie dostaną również karnety do klubów fitness Holmes Place. Ich zadaniem będzie dzielenie się swoimi EKOdoświadczeniami. Program potrwa od 5 marca do 18 kwietnia br. W tym czasie specjaliści (psycholog, diet coach, naukowcy z SGGW) będą wspierać uczestników programu w przeprowadzeniu zmian.

Małgorzata Chmielecka znajduje się w specyficznym momencie swojego życia - rezygnuje z intensywnej pracy, aby zmienić swój tryb życia, zatroszczyć o swoje zdrowie i samopoczucie, skoncentrować na prawdziwszych, głębszych relacjach z ludźmi i otaczającą rzeczywistością. Dlatego przystąpiła do programu. Dla Joanny Wojtyry kontakt z naturą, styl życia i jakość odżywiania są bardzo ważne. Najlepiej czuje się na wsi, wspiera organizacje pomagające zwierzętom, a teraz chce zadbać również o siebie i żyć w stylu bardziej EKO.

Zmieniając swoją krew zmienisz swoje samopoczucie


W związku z tym, że podstawą dobrego samopoczucia jest odpowiednia dieta, a prawdziwy wellness zaczyna się od jedzenia, „W 90 Dni Do Eko” opiera się na diet coaching na bazie ekologicznej żywności. Diet coaching jest metodą małych kroków. Uczestnicy dowiedzą się jak stopniowo rozwijać swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania i stylu życia. Mamy w sobie ok. 5 litrów krwi. Krwinka czerwona żyje ok. 120 dni, ale już po 90 dniach zauważamy symptomy odnowy krwi i zmiany jej jakości. W miarę jak stare komórki w krwiobiegu są zastępowane komórkami powstałymi z nowego materiału nasze samopoczucie stopniowo się poprawia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz