12 lis 2014

Łódzka Giełda Zdrowia zaprasza

Od 6 września w Łodzi działa nowy sklep oferujący żywność eko. To Giełda Zdrowia, która w ofercie posiada około 1600 produktów. Zdecydowana większość z nich posiada eko certyfikat. Zapraszamy do lektury krótkiej rozmowy z właścicielką i obejrzenia zdjęć!
Sklep działa w Łodzi przy ul. Broniewskiego 60. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach  8-18 a w sobotę od 9 do 14.

Powierzchnia sklepu jest stosunkowo niewielka (około 35m2), ale właścicielka sklepu, pani Iza przekonuje, że to nie jest problemem. -Ważne jest, aby artykuły były efektywnie ułożone z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni poziomej i pionowej. A najważniejsze jest to, aby dobrze je zaprezentować klientowi. U mnie był to jeden z ważniejszych aspektów, stąd tematyczne regały i półki w różnych układach (zioła i przyprawy, dieta bezglutenowa, bezcukrowa, mąki, makarony, kasze, wegetarianie, mama i dziecko, olej, soki, kawy i herbaty....itd)  . Obecnie w sklepie jest około 1600 artykułów, ale ciągle wzbogacam ofertę. Jak do tej pory bardzo dużym zainteresowaniem klientów cieszą się oleje, miody, soki 100%,zboża, zioła i przyprawy naturalne.

 

Jaki jest przepis na skutecznie działający eko sklep? Według pani Izy rynek jest dość trudny i trzeba nie lada wysiłku, aby sprostać oczekiwaniom nabywców w zakresie dobrej jakości i przystępnej ceny. Prowadzenie sklepu z żywnością ekologiczną to połączenie pasji, biznesu i ciężkiej pracy, więc z optymistycznie widzę następne lata. Kapitałem na przyszłość jest pod wieloma względami solidność sklepu, właściciela, personelu. Nie bez znaczenia jest także dobra lokalizacja i niski czynsz.

Głównym dostawcą produktów do sklepu jest firma BioPlanet oraz  Olwita, Babalscy, EkoProdukt, EkaMedica, Roztoczański Związek Pszczelarzy, Dary Natury, Eterno,Towary Niezwykłe.
80% produktów to produkty certyfikowane, ekologiczne. W ofercie znajdują się również produkty z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu  Fair Trade.

Sklep Giełda Zdrowia działa w Łodzi przy ul. Broniewskiego 60. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach  8-18 a w sobotę od 9 do 14. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz