19 lis 2014

Kieleckie Targi Eco Family za nami. Relacja

Konferencje, pokazy, warztaty, degustacje, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy eko sklep w Polsce – za nami kieleckie Targi EcoFamily (15-16 listopada 2014). Zapraszamy do lektury krótkiej relacji oraz obejrzenia zdjęć.


Konferencja „Rolnictwo ekologiczne – nowe perspektywy” zorganizowana przez jednostkę certyfikującą Ekogwarancja, Polskie Towarzystwo Rolników Ekologicznych, Stowarzyszenie Polska Ekologia oraz Targi Kieleckie przyciągnęła około 200 uczestników (przede wszystkim byli to rolnicy ekologiczni). Jakie tematy poruszano? Te najbardziej „gorące” w eko branży, czyli: gospodarskie przetwórstwo, sprzedaż bezpośrednia, sytuacją na rynku żywności ekologicznej, zasady nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Lata 2014-2020. Podczas przerwy w wystąpieniach serwowane były potrawy przygotowane na bazie surowców ekologicznych.

O godzinie 12 w sobotę rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy sklep z żywnością ekologiczną. Triumfował warszawski Smak Natury. – To dla nas bardzo miłe i pozytywne zaskoczenie. W ofercie mamy już 6000 produktów i wciąż chcemy poszerzać ofertę, zwłaszcza o te, które pochodzą z Polski – mówi Michał Kapica, prezes firmy. 2 miejsce zajął Organic Corner a 3 Żółty Cesarz Nowolipie.

Adresy wyróżnionych sklepów:
1.    Smak Natury – Al. KEN 19 lok. I 02-797 Warszawa
2.    Organic Corner Food Store & Bistro – ul. Chodkiewicza 8, 02 -593 Warszawa
3.    Sklep Żółty Cesarz/ Ekodary.pl - Nowolipie 25, 01-002 Warszawa

Jak prezentowała się sama wystawa? Ofertę prezentowało ok. 140 wystawców zarówno z eko certyfikatem jak i tych oferujących produkty tradycyjne i lokalne. To, co się działo najlepiej oddają zdjęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz