30 paź 2014

Eko Kawiarnia Organic Coffee & more już czynna

W ofercie kawiarni Organic Coffee & more dostępne są tylko certyfikowane produkty ekologiczne. Lokal działa od 18 października, mieści się przy ul. Pięknej 19

29 paź 2014

Dni alergii i nietolerancji pokarmowej w Warszawie

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej odbędą się w dniach 22-23 listopada 2014r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na imprezie pojawią się również wystawcy oferujący żywność BIO.

28 paź 2014

Kieleckie Targi EcoFamily coraz bliżej

Kolejna edycja Targów EcoFamily w listopadzie. Znanych jest już coraz więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia.

27 paź 2014

Szkolenie z płodozmianu w gospodarstwie ekologicznym

Płodozmiany w Gospodarstwie Ekologicznym to temat szkolenia, które poprowadzi dr hab. Tadeusz Sadowski (UWM Olsztyn). Zajęcia odbędą się 5 listopada w Pokrzydowie k. Brodnicy (woj. kujawsko - pomorskie).

24 paź 2014

Kraków będzie miał Terra Madre Slow Food Festiwal!

Najwybitniejsi szefowie kuchni w Polsce i drobni producenci. Ludzie, którzy karmienie innych podnoszą do rangi sztuki - tak w skrócie można opisać bohaterów Terra Madre – Slow Food Festival, który odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2014 roku w Krakowie.

Targi EKOstyl w Bielsko Białej. Nowa impreza targowa w listopadzie

Targi  EKOstyl  2014 są imprezą branżową, na której prezentowane będą  produkty i usługi związane ze zdrowym odżywianiem  i zdrowym stylem życia. Jak przekonują organizatorzy:  EKOstyl 2014 - to możliwość poznania aktualnych trendów rozwoju rynku produktów i usług proekologicznych i powiązanych z nim branż, a także doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z podmiotami funkcjonującymi na tym rynku. 

20 paź 2014

Zapraszamy na seminaria dotyczące PROW 2007-2013 i 2014-2020

Zapraszamy producentów rolnych do udziału w seminariach organizowanych w 16 województwach, dotyczących efektów realizacji PROW 2007-2013 w zakresie rolnictwa ekologicznego, w tym prezentacji projektów zrealizowanych w ramach poszczególnych działań, oraz mających na celu informowanie o PROW 2014-2020, w tym o nowych uregulowaniach prawnych dotyczących Rolnictwa ekologicznego i o zasadach dotyczących wsparcia i naboru wniosków o udzielenie wsparcia w 2014 r., a także promowanie PROW 2014-2020.

14 paź 2014

Konkurs na najlepszy eko sklep

Stowarzyszenie Polska Ekologia i Targi Kielce SA., mają przyjemność zaprosić państwa do udziału w jedynym takim ogólnopolskim konkursie na najlepszy sklep z Żywnością Ekologiczną w Polsce.

Znamy najlepszych polskich rolników ekologicznych

Po raz kolejny, w trakcie łodzkich targów Natura Food zostały wręczone nagrody dla najlepszych gospodarstw ekologicznych. Rolnicy konkurowali w kategoriach "ekologia - środowisko" oraz "gospodarstwo towarowe". Komu minister Marek Sawicki wręczył nagrody?

7 paź 2014

Natura Food. Targi, konferencje, nagrody

W pierwszy weekend października do Łodzi zawitało ponad 300 wystawców oraz ponad 10 000 odwiedzających. W tym roku Targi Natura Food odbyły się już po raz 7, a towarzyszące im targi BeECO miały 3 edycję.

6 paź 2014

XIX Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – Natura, zdrowie, kultura

W sobotę – 27 września 2014 r. odbyła się kolejna edycja imprezy organizowanej przez Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach mająca na celu promocję rolnictwa ekologicznego i jego produktów oraz tradycji wytwarzania żywności w zgodzie z naturą,
w poszanowaniu dla ludzi i przyrody.

2 paź 2014

Eko warzywa i zioła prosto z Warmii

Dziś odwiedzamy wieś Lądek (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie znajduje się niewielkie ekologiczne gospodarstwo prowadzone przez Marzenę Kozioł. Całkowita powierzchnia gospodarstwa wynosi ok. 13 ha, w tym grunty orne to 10 ha. Na 24 a znajdują się uprawy warzywne: ok. 10 a plantacja dyni, ok. 10 a ziemniaki, pozostała część to bioróżnorodny ogród na grządkach podwyższonych, są też dwa sady owocowe. Gospodarstwo od momentu zakupu, czyli od roku 2007, było prowadzone zgodnie z metodami ekologicznymi i biodynamicznymi.