24 paź 2014

Kraków będzie miał Terra Madre Slow Food Festiwal!

Najwybitniejsi szefowie kuchni w Polsce i drobni producenci. Ludzie, którzy karmienie innych podnoszą do rangi sztuki - tak w skrócie można opisać bohaterów Terra Madre – Slow Food Festival, który odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2014 roku w Krakowie.

- Chcemy, by Terra Madre - Slow Food Festival był świętem „Matki Ziemi”, dlatego zapraszamy wszystkich rolników, hodowców oraz przetwórców wytwarzających dobre, czyste i sprawiedliwe produkty spożywcze. Program Terra Madre wypełnią laboratoria smaku, warsztaty kulinarne, debaty tematyczne i pokazy, za którymi stać będą najwyższe autorytety z wielu krajów - zapowiada dr Jacek Szklarek, prezes Slow Food Polska i pomysłodawca festiwalu.


Terra Madre – Slow Food Festival to okazja, by w jednym miejscu spróbować świeżej gęsiny, serów zagrodowych, dojrzałej wołowiny i soczystej jagnięciny, ryb bałtyckich i słodkowodnych, miodów, doskonałego pieczywa i słodyczy przygotowanych zgodnie z tradycją cukierniczą. Winiarze z całej Europy otworzą zarówno butelki z radosnym młodym winem, jak i z bardziej ustatkowanymi trunkami, swoje piwa zaprezentują browary rzemieślnicze. Do tego prawdziwe cydry, miody pitne, destylaty owocowe: od palinki przez śliwowicę po rakiję, nalewki i wódkę ziemniaczaną.

- Europa Środkowa przez dziesiątki lat komunistycznego odizolowania zatraciła wiele ze swojej bioróżnorodności i tradycji kulinarnej. Owszem, ostatnie lata to ogromne ożywienie. […] Mamy czym się chwalić, ale bądźmy szczerzy, jesteśmy na początku drogi i potrzeba wiele pracy, wymiany doświadczeń, by przywrócić blask naszej Ziemi, naszej Europie Środkowej - ocenia Jacek Szklarek  i zaprasza do udziału w festiwalu producentów jakościowych i związanych z terytorium produktów spożywczych, restauratorów, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, miasta i regiony szczycące się wyjątkowymi kulinariami, instytucje promujące ekologiczne rolnictwo i przetwórstwo, firmy wytwarzające sprzęt AGD i pasjonatów dobrego smaku.

Wiele festiwalowych imprez rozsianych będzie w całym Krakowie. Przecież tylko na Starym Mieście znaleźć można ponad 500 restauracji, pubów i kawiarni. W części z nich będą odbywać się festiwalowe dyskusje, degustacje i spotkania z producentami.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia: www.terramadre.pl

Terra Madre - Slow Food Festiwal odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2014w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferecyjnym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9.Wstęp na targi kosztuje 5 zł, dzieci do 12 roku za darmo, parking za darmo (zakup wejściówek przy wejściu)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz