30 paź 2014

Eko Kawiarnia Organic Coffee & more już czynna

W ofercie kawiarni Organic Coffee & more dostępne są tylko certyfikowane produkty ekologiczne. Lokal działa od 18 października, mieści się przy ul. Pięknej 19
Oprócz certyfikatu BIO, kawa, której napić się można w Organic Coffee & more posiada także certyfikat FAIRTRADE (Sprawiedliwy Handel). Kawa Jest palona na specjalnie zamówienie kawiarni. Na podobnej zasadzie dostarczane są także ciasta. W lokalu serwowane są również rożnego rodzaju smoothies. 

Organic Coffee ma ok. 90 m kw, ale jest rozmieszczona na 2 poziomach. Pierwszy o bar, kilka stolików i wygodnych siedzisk. Druga, dolna sala to spokojniejsze, cichsze miejsce z oryginalnym kącikiem zabaw dla dzieci, gdzie można m.in. do woli malować kredą po ścianach.

Jednym z zadań, które postawili sobie twórcy lokalu jest przełamywanie stereotypów na temat żywności ekologicznej. Jakie to stereotypy? Ekologicznie znaczy niesmacznie, organicznie znaczy bardzo drogo, eko nie jest dla każdego. Że tak nie jest można przekonać się wpadając na kawę i ciastko na Piękną 19.

Godziny otwarcia: pn-pt 7-21, sb-ndz 10-19.

Strona internetowa kawiarni: http://www.organicproject.pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz