27 lip 2014

Eko w internecie (5). Ulica Ekologiczna

W serwisie ulicaekologiczna.pl znajdziemy tagi poświęcone akcjom społecznym, dzieciom, eko design, eko-incjatywom, eko-miejscom, eko-refelskjom, konkursom, recyklingowi, zdrowiu, jedzeniu, odżywianiu, przepisom i zwierzętom. 

Celem serwisu jest kształtowanie eko świadomości. Wśród funkcjonalności znajdziemy: kalendarium, newsletter, wyszukiwarkę i książkę kucharską z eko przepisami. Atrakcyjną funkcjonalnością serwisu stanowi zakładka „recykling” dzięki, której użytkownik otrzymuje domowe porady z zakresu: gdzie wyrzucić zużyte opony, baterię, jakie firmy recyklingowe oferują pomoc w zbiórkach odpadów o wielkich gabarytach w danym regionie etc.

Poprzez zakładkę eko-sklepu można zakupić po wypełnieniu formularza eko-paczkę: w formie  śniadaniowej, super food, paczki obiadowej, paczki wegańskiej i paczki bezglutenowej. Jest to kolejna niezwykła funkcjonalność serwisu, dzięki której konsument może zamówić produkty rekomendowane, zdrowe, a następnie cieszyć się ze zdrowego zakupu.

Ulicaekologiczna to połączenie zdrowego trybu życia ze światem design, łamanie pewnych konwenansów. Ukazywanie, że bycie eko to nie znaczy bycie osobą nudną, pozbawioną kolorów - portal jest bogaty w fotografię, grafikę. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz