21 maj 2013

Polska eko żywność w Amsterdamie

Bioevent - Smak na Polskę to kiermasz polskiej żywności ekologicznej, który 27 maja odbędzie się w Amsterdamie w pobliżu odbywających się równolegle targów PLMA  (targi marek własnych).

BIOEVENT to cykl wydarzeń organizowanych z inicjatywy polskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu promowania polskiej żywności bio (ekologicznej). To szansa na integrację ludzi biznesu i polskich producentów żywności ekologicznej na holenderskim rynku. Wydarzenie, które odbędzie się w poniedziałek 27 maja w Amsterdamie jest pierwszym organizowanym w ramach tego cyklu.

Bioevent odbędzie się w HEAT Amsterdam, w miejscu położonym w bankowej dzielnicy Zuidas, w centrum Amsterdamu, w budynku Baker&McKenzie House.

Dokładny adres:
HEAT Zuidas
Arnold Schönberglaan 9
1082 MJ Amsterdam
Netherlands
Start 27 maja o godzinie 13.

Jak zapewniają organizatorzy: Podczas kiermaszu będzie można spróbować niepowtarzalnych smaków polskiej kuchni opartej na ekologicznych produktach, odnaleźć nowe inspiracje oraz kupić polskie produkty ekologiczne. Kiermasz i towarzyszące mu spotkania to także możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych z producentami żywności ekologicznej, poznania ich oferty oraz rozpoczęcia współpracy. Atutem polskiej żywności ekologicznej jest nie tylko ich atrakcyjna cena. Walorem Polski są duże obszary rolnicze oraz relatywnie niskie koszty produkcji a co za tym idzie konkurencyjne ceny, ale przede wszystkim szacunek dla tradycji zrównoważonej, zgodnej z prawami natury uprawy ziemi i hodowli zwierząt. Ta tradycja jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze. By ją przybliżyć w ramach Kiermaszu odbędą się spotkania z polską muzyką i sztuką, które wprowadzą naszych gości w świat smaku najlepszej jakości produktów, kompozycji potraw, które są nierozerwalnie związane z tradycją. Są gwarancją dla zdrowia ciała i ducha.

Pomysłodawcami i współorganizatorami BIOEVENTu są: Kinga Lots - dziennikarka związana z prasą i telewizją polską oraz Miron Bilski - holenderski reżyser filmowy z polskimi korzeniami, specjalista od marketingu działający na rynku reklamowym od 10 lat.

W trakcie BIOEVENT prezentowana będzie oferta polskich firm z branży żywności ekologicznej: Bioplanet, Tłocznia Maurera, JK (Jasiołka), Symbio, Runoland,

Więcej informacji na stronie: http://www.bioevent.nl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz