5 gru 2013

II edycja targów EcoFamily za nami!


W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2013r. odwiedzający hale targów w Kielcach mogli uczestniczyć w kilku imprezach dedykowanych sektorowi rolnictwa ekologicznego. Na EcoFamily pojawiło się w tym roku 79 wystawców z branży rolnictwa ekologicznego oraz około 7,5 tys. odwiedzających.

Jednym z pierwszych punktów programu targów była konferencja "Wsparcie dla producentów ekologicznych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013" zorganizowana przez Stowarzyszenie Polska Ekologia.  Na spotkaniu producentów i przetwórców żywności ekologicznej omawiane były aspekty przyszłości sektora rolnictwa ekologicznego w kontekście PROW 2014-2020r.

W trakcie targów, Stowarzyszenie Polska Ekologia wręczyło wyróżnienia dla najlepszych eko-sprzedawców oraz najlepsze sklepy z żywnością ekologiczną 2013r. Gratulujemy Organic Corner - Food Store & Bistro w Warszawie za zajęcie I miejsca.  Gratulacje również dla sklepów Smak Natury – II miejsce oraz Magiczny Ogród w Lublinie – III miejsce.

I miejsce w kategorii eko sprzedawca zajęła pani Agata Czamańska, na dalszych miejscach uplasowały się Katarzyna Mirek oraz Barbara Kwiatosz.W tym roku oficjalnym partnerem strategicznym targów EcoFamily była w tym roku jednostka certyfikująca Ekogwarancja PTRE, która podczas targów obchodziła swoje 20-lecie, natomiast partnerem wspierającym było Stowarzyszenie Polska Ekologia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz