28 maj 2014

Już w niedzielę Organic Marketing Forum

Organic Marketing Forum - czyli 9 już spotkanie branży żywności ekologicznej z Europy Środkowo Wschodniej już w niedzielę rusza w Warszawie

16 maj 2014

Eko w internecie (4): Zielona Bandera

Jedną  z najważniejszych funkcji serwisu Zielona Bandera jest stworzenie platformy komunikacji pomiędzy wszystkimi, którzy działają na rynku eko usług i produktów.

15 maj 2014

Eko w Internecie (3): Ekonavigator

Ekonavigator za pomocą wyszukiwarki pomaga znaleźć aktualne informacje odnoszące się do wydarzeń z dziedzin ekologii i trendów zarówno w kraju jak i zagranicą. Autorzy serwisu śledzą eventy, wydarzenia i bieżące konferencje.

14 maj 2014

Organic Marketing Forum coraz bliżej terminu, coraz więcej szczegółów znamy

Konferencja z warsztatami, wieczorne spotkanie w restauracji, Biznes Giełda Partnerska, wycieczki, seminaria - Organic Marketing Forum zbliża się wielkimi krokami. Start 1 czerwca. Uwaga: oficjalny termin rejestracji upływa 15 maja 2014!

13 maj 2014

EkoJarmark we Wrocławiu już jutro!

14 maja rozpocznie się EkoJarmark – największa w Polsce impreza promująca produkty ekologiczne i lokalne, która we Wrocławiu organizowana jest od ponad 12 lat. Nie zabraknie na nim pysznych serów, miodów i chlebów na zakwasie.

12 maj 2014

Bazar Natury w Gdańsku!Miłośnicy żywności ekologicznej a także kaszubskich i pomorskich smaków maja do dyspozycji kolejne ciekawe miejsce. W Gdańsku ruszył Bazar Natury!

9 maj 2014

Przyszłość pszczół - świat bez pestycydów. W stronę rolnictwa ekologicznego - raport Greenpeace


Wdrożenie rolnictwa ekologicznego na szeroką skalę jest jedynym rozwiązaniem problemu zmniejszania się populacji pszczół miodnych i innych owadów zapylających, które związane jest z obecnym modelem rolnictwa przemysłowego - czytamy w raporcie opublikowanym przez Greenpeace.

8 maj 2014

Spotkania z eko rolnikami w warszawskiej restauracji Makroklimat

Spotkaniem z Peterem Stratenwerthem, rolnikiem ekologicznym z Grzybowa, który specjalizuje się w wypieku eko chleba i wytwarzaniu serów zainaugurowany zostanie cykl spotkań z rolnikami ekologicznymi. Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej restauracji Makroklimat.

7 maj 2014

W Zielonej Górze Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia. Już w czerwcu!

Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia są imprezą skierowaną do małych i lokalnych producentów jedzenia z Polski i Niemiec, którzy stosują tradycyjne i ekologiczne metody produkcji swoich wyrobów. Wystawią się firmy polskie oraz niemieckie z obszaru Brandenburgii. Podstawowy cel targów to zapoznanie mieszkańców Zielonej Góry i regionu z trendami w tej branży oraz pobudzenie świadomości jak ważne jest zdrowe odżywianie w odniesieniu do cywilizacyjnych chorób XXI wieku - zapowiadają organizatorzy.

6 maj 2014

Festiwal Smaku w Grucznie - można już się rejestrować

Na stronie Festiwalu Smaku w Grucznie dostępne są już formularze zgłoszeniowe dla wystawców oraz chętnych do wzięcia udziału w towarzyszących imprezie konkursach.

5 maj 2014

Targi Eko Gala coraz bliżej

Już wkrótce kolejna edycja najstarszych polskich Targów Żywności i Produktów Ekologicznych EKOGALA w Rzeszowie. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie impreza „Tradycyjne Smaki Podkarpackie”.