24 kwi 2014

Eko w sieci (3): Ekolokalizator

Wywodzący się z Krakowa i Małopolski serwis EKOLOKALIZATOR powstał w celu stworzenia katalogu firm i instytucji o profilach ekologicznych z południa Polski. Producent- wytwórca eko-żywności poprzez panel klienta może dodać bezpłatnie swoją wizytówkę do serwisu, a także umieścić ją na mapie, w taki sposób baza EKOLOKALIZATORA wciąż się rozrasta.

Podstawą funkcjonowania portalu ekolokalizator.pl jest mapa. Posiada ona wygodny suwak, ikony określające dziedziny eko-produktów i adresy, dzięki którym w łatwy sposób możemy zlokalizować: żywność ekologiczną, kosze do segregacji, restauracje i bary ze zdrową żywnością, pojemniki na zużyte świetlówki kompaktowe, przedszkola o profilach ekologicznych, kompostownie etc. 

W stronę wbudowano moduł eko-wydarzenia aby użytkownik i eko-wytwórca, mogli śledzić aktualności i spotkania z branży ekologicznej. Oprócz krótko spisanego wydarzenia, umieszczony jest przejrzysty kalendarz, który przypomina o wydarzeniu – jarmarku, targach, konferencjach co czyni serwis aktywnym źródłem działań w życiu codziennym.


Znajdziemy tam porady eksperckie i obiektywną wizję autorów na tematy związane z ekologią. W serwisie można poczytać dziesiątki artykułów poświęconych tematyce ekologii: od Eko Fashion week po zbiórkę choinek.

Panel zakończonych i bieżących wydarzeń pomaga uzyskać przejrzystość portalu, a galeria zdjęć umieszczonych rozbudowuje stronę, czyniąc ją bogatszą dla oczu odbiorcy.

Każdy z użytkowników może skomentować artykuł, pozostawić swój komentarz lub brać czynny udział w dyskusja i rozbudowywać stronę EKOLOKALIZATORA. 

Zainteresowani mogą otrzymywać bezpłatny newsletter, pozostawiając swoje dane i być na bieżąco z wydarzeniami z branży ekologicznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz