16 kwi 2014

Eko w internecie (1): EkoTarg.pl

Ekotarg.pl jest serwisem otwartym na szereg nowości z dziedzin popartych certyfikatami ekologicznymi, regionalnymi, tradycyjnymi i fair trade. Zrzesza producentów oferujących przede wszystkim  żywność, kosmetyki, domy, odzież, posiadające potwierdzone  atesty.

 Dostarcza wiedzę użytkownikom platformy z zakresu żywności ekologicznej, diet eko , eko- wyrobów włókienniczych, tematów ogólnie pojętych w świecie na „ekoprodukty” i ekousługi”.  

Na stronie można znaleźć ogłoszenia, ale także je samodzielnie dodawać. Oprócz tego użytkownik znajdzie domowe przepisy i artykuły poparte wiedzą ekspercką, które mogą pomóc w budowaniu świadomości ekologicznej.

Wiedza oferowana na platformie to wymiana doświadczeń między producentami zdrowej żywności ekologicznej i ludźmi propagującymi eko jako zdrowy styl życia. Poprzez portal użytkownik otrzymuje wiedzę na temat żywności ekologicznej, a także dzięki informacją zawartym na portalu może śledzić kalendarz wydarzeń w „ekologicznym świecie” od racjonalnego żywienia po jarmarki .

Ekotarg.pl oferuje mapę, na której można umieszczać wizytówki dostawców żywności: gospodarstw, restauracji, sklepów i targów. Łatwa przystępność tej funkcji stworzona jest  zarówno dla konsumentów, którzy w prosty sposób mogą dodać swoje oferty na stronę jak i dla zainteresowanych podmiotów. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik bez problemu może odnaleźć producenta ekologicznej żywności ze swojego regionu i tym samym uzyskać wiedzę na temat oferowanych i gwarantowanych produktów pozbawionych składników chemicznych.

Ekotarg.pl wyposażył swoich użytkowników w dużą mapę, na której dodawane są systematycznie nowe lokalizacje. Mapa ta została wyposażona w nawigację i suwak, dzięki któremu można zawęzić listę wyszukiwanych podmiotów.

Poprzez lokalizator wybieramy producenta: żywności, kosmetyków, domu, odzieży, następnie ograniczamy nasz zakres poszukiwań poprzez wybór województwa.

Strona serwisu: ekotarg.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz