17 kwi 2014

Eko w internecie (2): Jedzlokalnie.pl

Jedzlokalnie.pl to portal z którego mogą korzystać zarówno producenci żywności ekologicznej  jak i konsumenci interesujący się tematyką proekologiczną, wspierający przede wszystkim lokalnych producentów, wytwórców, a także małe rodzinne gospodarstwa rolne.

Misja serwisu to przede wszystkim stworzenie ogólnopolskiej wyszukiwarki producentów ekologicznej żywności. Poprzez lokalizator możemy odnaleźć najlepszą i najzdrowszą żywność, którą oferuje natura, pozbawione środków chemicznych.

Twórcy strony oferują nam dużą mapę, dzięki której możemy odnaleźć bez problemu wpisując w wyszukiwarkę słowo kluczowe. Niezwykłym zastosowaniem a zarazem ułatwieniem dla poszukujących jest zawężenie obszaru poszukiwań do obrębu do 100 km na pasku „Szukaj wokół mojej lokalizacji”. Na stronie znajdziemy kalendarz z międzynarodowych, lokalnych i regionalnych wydarzeń odnoszących się do tematyki żywności ekologicznej.

Dzięki kategoriom umieszczonym w serwisie, użytkownik otrzymuje możliwość poznania restauracji, sklepów, producentów, wytwórców naturalnej i zdrowej żywności w pobliżu swojego zamieszkania.

W serwisie producent ekologicznej żywności może umieścić swoją wizytówkę, promując tym  samym swój proeko profil jako wytwórcy .Oprócz tego użytkownik znajdzie blog, na którym w sposób humorystyczny autor serwisu przedstawia ekologię jako nowy styl życia. Autorzy serwisu pozostawiają możliwość skontaktowania się ze sobą za pomocą formularza.


Strona internetowa serwisu: jedzlokalnie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz