26 lut 2014

Naukowcy przedstawili wyniki badań dotyczących rolnictwa ekologicznego

Podsumowanie zadań badawczych w rolnictwie ekologicznym za rok 2013 to temat konferencji, która tradycyjnie pod koniec lutego odbyła się w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu. Naukowcy z całej Polski prezentowali wyniki swoich badań. Zostaną one zebrane i jak co roku wydane przez Ministerstwo Rolnictwa.

Konferencja odbyła się w dniach 20-21 lutego 2014r. Wśród prezentowanych tematów wymienić można:  Ekologiczne metody przetwórstwa owoców i warzyw z uwzględnieniem właściwości prozdrowotnych otrzymywanych produktów (prof. Dr. Hab. Ewa Solarska), Ekologiczne metody produkcji pieczywa i produktów zbożowych oraz metody wydłużania trwałości, świeżości i parametrów przechowalniczych tych wyrobów (dr. Inż. Katarzyna Piasecka-Jóźwiak), Metody ochrony przed szkodnikami, chorobami i zwalczanie chwastów w uprawach warzywniczych i zielarskich (dr inż. Wiesław Golka), Określenie dobrych praktyk utrzymywania dla efektywnego chowu drobiu rzeźnego i odchowu piskląt w rolnictwie ekologicznym (dr inż. Jacek Walczak), Określenie dobrych praktyk przy uprawie rzepaku metodami ekologicznymi (dr hab. Józef Tyburski), Uprawy polowe metodami ekologicznymi – określenie dobrych praktyk przy ekologicznej uprawie i przechowywaniu zbóż i ziemniaków  - określenie dobrych praktyk przy ekologicznej uprawie roślin pastewnych ze szczególnym uwzględnieniem roślin wysokobiałkowych – określenie dobrych praktyk w ekologicznej uprawie nasiennej zbóż, ziemniaków i roślin pastewnych (dr inż. Wiesław Podyma).

Szczegółowy program konferencji w formacie pdf pobrać można tutaj.
Wykaz tematów można również znaleźć na stronie Ministerstwa Rolnictwa

Na stronach każdej z jednostek naukowych, którą reprezentowali prelegenci dostępne są szczegółowe raporty i wnioski z poszczególnych badań. Zostaną one także zebrane i wydane w jednej publikacji, która dostępna będzie w formie papierowej oraz w formie pdf do pobrania ze strony Ministerstwa Rolnictwa. Jak tylko publikacja będzie dostępna poinformujemy o tym
.

Oto kilka zdjęć z konferencji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz