25 lut 2014

Bio Fach 2014 - kolejna relacja i zdjęcia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wzorem lat ubiegłych promowało polską żywność ekologiczną na Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Ekologicznych BioFach 2014, które odbyły się w dniach 12-15.02.2014 r. w Norymberdze.

Targi BioFach, największe targi w branży ekologicznej na świecie, są doskonałym miejscem do zaprezentowania polskiej oferty żywności ekologicznej oraz możliwości dynamicznie rozwijającego się polskiego rolnictwa ekologicznego. Kilka tysięcy wystawców z całego świata przyjeżdża do Norymbergii, aby promować ekologiczną żywność i rolnictwo oraz produkty pochodzenia naturalnego.

Obecność Polski na targach BioFach 2014 przyczyniła się do upowszechnienia wizerunku, zwiększenia rozpoznawalności polskich produktów ekologicznych oraz wzrostu zainteresowania tymi produktami na arenie międzynarodowej. Tegoroczne targi BioFach były doskonałą okazją do nawiązania kontaktów oraz współpracy z innymi przedstawicielami organizacji branżowych. W trakcie trwania targów odbył się kongres podczas którego odbyły się liczne seminaria, konferencje a także panele dyskusyjne poświęcone bieżącym kwestiom oraz przyszłości rolnictwa ekologicznego.

W tegorocznych targach BioFach 2014 udział wzięły następujące organizacje branżowe:

-        Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”,

-        Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych „Ekołan”,

-        Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „Ekoland”,

-        Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach.

Podczas wszystkich dni trwania wystawy na polskim stoisku odbywały się liczne pokazy kulinarne i prezentacje, tradycyjnie już cieszące się dużym zainteresowaniem zwiedzających oraz innych wystawców.

Targi BIOFACH, to wiodąca impreza wystawiennicza produktów ekologicznych w skali światowej, która gromadzi corocznie ponad 42 000 zwiedzających oraz 2235 wystawców, z których 70% to wystawcy zagraniczni. Uczestnictwo w targach to niezwykła możliwość poznania marek i produktów z ponad 80 krajów, wymiany poglądów z czołowymi przedstawicielami sektora produkcji ekologicznej oraz poznania nowych trendów i innowacji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz