30 paź 2013

Eco Gala. Jarmark ekologiczny wraca do Lublina

W sobotę 26 października do Lublina znów zawitali rolnicy i przetwórcy ekologiczni. To kolejna próba ustanowienia w tym mieście regularnie odbywającego się bazaru z żywnością BIO i produktami lokalnymi i tradycyjnymi.

29 paź 2013

Dyskutowali o bioróżnorodności w rolnictwie

Sady dawnych odmian, rolnicy prowadzący chów starych ras zwierząt gospodarskich i uprawę tradycyjnych odmian nie tylko dostarczają na rynek wartościowe produkty, ale także przyczyniają się do zachowania i utrzymywania bogactwa zasobów genetycznych. 

23 paź 2013

Misja Bioróżnorodność - już wkrótce kolejna konferencja

Dawne odmiany roślin uprawnych i rasy zwierząt gospodarskich – rolnicza różnorodność biologiczna krok w przyszłość - to temat kolejnej konferencji z cyklu Misja Bioróżnorodność organizowanej przez Stowarzyszenie "Dla dawnych odmian i ras".

22 paź 2013

EcoFamily - eko targi w Kielcach na przełomie listopada i grudnia!

Już po raz trzeci w Kielcach odbędą się targi EcoFamily. Organizatrozy zapowiadają konkursy na najsmaczniejsze ekologiczne potrawy, prezentacje ekozabawek, kosmetyków, a także pokazy mody recyklingowej. Planowane jest także spotkanie rolników ekologicznych

21 paź 2013

Nagrody Ministra Rolnictwa dla produktów tradycyjnych i ekologicznych certyfikowanych

Tradycyjnie, oprócz Złotych Medali i Nagrody dla najlepszych gospodarstw ekologicznych, podczas Targów Natura Food wręczane są także specjalne nagrody Ministra Rolnictwa. Znamy laueratów.

15 paź 2013

Złote Medale Natura Food dla produktów ekologicznych rozdane

Ekologiczny mus z owoców bzu czarnego i ekologiczny sok wielowarzywny to zwycięzcy konkursu o Złoty Medal Targów Natura Food 2013.

14 paź 2013

Znamy najlepsze polskie gospodarstwa ekologiczne

W trakcie Targów Natura Food wręczone zostały nagrody w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach: ekologia - środowisko oraz ekologiczne gospodarstwo towarowe. Sprawdźcie listę laureatów

7 paź 2013

Nagroda dla I odcinka serii filmów promujących eko żywność!

Film „Żywność ekologiczna gwarancją dobrego smaku – smaki natury” część I został nagrodzony na 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym AGROFILM 2013. Ceremonia wręczenia odbyła się w miniony piątek w Centrum Badań Produkcji Zwierzęcej w Nitrze na Słowacji. 

3 paź 2013

Organic Marketing Forum. Data znana, Prelegenci poszukiwani


9. Organic Marketing Forum jest zaplanowane na 1-2 czerwca 2014r. w MT Polska w Warszawie. Temat tegorocznej konferencji to “Innowacyjne strategie marketingowe w europejskim sektorze produktów organicznych”.

2 paź 2013

Kulinarne gwiazdy na Natura Food 2013


Kulinarne warsztaty i pokazy w trakcie Targów Natura Food 2013 poprowadzą Grzegorz Łapanowski oraz Carlos Gonzalez Tejera.