7 paź 2013

Nagroda dla I odcinka serii filmów promujących eko żywność!

Film „Żywność ekologiczna gwarancją dobrego smaku – smaki natury” część I został nagrodzony na 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym AGROFILM 2013. Ceremonia wręczenia odbyła się w miniony piątek w Centrum Badań Produkcji Zwierzęcej w Nitrze na Słowacji. 

Filmy promujące polską żywność ekologiczną zostały zrealizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej na temat produktów ekologicznych, którą Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadziło w 2012 roku. W ramach kampanii zrealizowano 15 filmików promujących polską żywność ekologiczną. Efektem działań promocyjnych jest także ten blog.


Festiwal AGROFILM jest organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowacji, przy współpracy z Centrum Badań Produkcji Zwierzęcej w Nitrze oraz innych organizacji. Jest to międzynarodowy festiwal filmów video dotyczących rolnictwa i rozwoju wsi. Głównym celem festiwalu jest informowanie o ostatnich odkryciach nauki, badaniach, rozwoju i działań praktycznych w obszarze rolnictwa, przemysłu spożywczego, żywności, a także o problemach w obszarze wsi, jej mieszkańców, zachowania naturalnych źródeł i poprawy jej jakości.
Wszystkie filmy, które powstały w ramach kampanii "Żywność Ekologiczna. Gwarancja dobrego smaku" można obejrzeć na naszym kanale You Tube zarówno po polsku jak i po angielsku. Zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz