27 cze 2013

W najbliższy weekend w Białymstoku "Festiwal Z Natury"!

W ramach dwóch dni białostockiego Festiwalu z Natury odbywać się będą wykłady, spotkania oraz warsztaty związane z naturą i szeroko pojętą ekologią. Tematyka obejmuje m. in. zdrowie, odżywianie, styl życia, ekorodzicielstwo, regenerację ciała (taniec, joga itp.), bliskość natury oraz nasze w niej miejsce.

W ramach festiwalu, w operowym foyer, obok głównego wejścia swoje miejsce znajdą stoiska firm, organizacji oraz osób zajmujących się działaniami związanymi z naturą – od rękodzieła (np.: sutasz, szydełkowanie, glina), poprzez Szkołę Babć, po sklepy ze zdrową żywnością.

Dodatkowo zostało zaplanowanych wiele atrakcji: wyciskanie soku z pokrzywy, mielenie mąki, zawody wspinaczkowe, pokaz sterowanych modeli samolotów, destylacja olejków, puszczanie latawców, możliwość zajrzenia do ulu pszczelego, koło garncarskie, w zależności od pogody: balon na uwięzi, zjazdy w kuli-zorbing, na linie-tyrolka, pokazy chodzenia po linie-slackline, pokazy dojenia kozy, brykanie na trampolinie.

W trakcie imprezy odbędą się także warsztaty i zajęcia dla dzieci, związane z tematyką ekologiczną: skarby z natury, zabawy recyklingowe, plecenie wianków, twórcze prace z gliny, włóczek czy tektury, jak i te promujące zdrowy i aktywny sposób spędzania czasu - joga na trawie, wspinaczka czy muzykowanie i brykanie dla najmłodszych.

Festiwal odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Festiwal Z Natury to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Kobieteria, blogu ekologicznego Vivat Eco, Warsztatowni Białystok, portalu Vivat Podlasie oraz Podlaskiej Zielonej Kooperatywy, którzy są głównymi organizatorami wydarzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz