9 cze 2014

Gotuj z Organic! Książka kulinarna polecana przez Małgorzatę Kumorek

W sobotę 7 czerwca br. sieć delikatesów ekologicznych Organic Farma Zdrowia wprowadza do swoich sklepów książkę kulinarną pt. Gotuj z Organic!, rekomendowaną przez Magdę Kumorek. To 40 przepisów na ekologiczne posiłki zaproponowane przez dietetyków, kucharzy i blogerów kulinarnych wykonane z produktów dostępnych w Delikatesach Organic Farma Zdrowia i w Organic24.pl.


Jak podkreśla Agnieszka Sienkiewicz, ekspert ds. żywienia Organic Farma Zdrowia: „Jesteśmy dziś karmieni przez przemysł spożywczy. Żywność projektuje się w sztuczny sposób, aby miała intensywny smak i dobrze prezentowała się na półkach sklepowych oraz w reklamach. Niestety współczesne badania naukowe jednoznacznie wskazują na istnienie ścisłej współzależności między składnikami syntetycznymi zawartymi w spożywanych produktach, a zdrowiem. Na szczęście wracamy do korzeni – na świecie, w Europie i w Polsce, rynek produktów ekologicznych stale się rozwija i przybywa certyfikowanych gospodarstw. Badania naukowe wskazują na wyższą zawartość przeciwutleniaczy w owocach i warzywach z upraw ekologicznych. To właśnie antyoksydanty chronią nas przed chorobami a niestety to one giną pierwsze podczas sztucznego oczyszczania i „majstrowania” przy żywności. Dlatego tak ważne jest dla zdrowia aby wybierać żywność z certyfikatem ekologicznym”.

. „Stworzenie książki kulinarnej, w której polecamy zdrowe posiłki wynika z misji naszej firmy jaką jest m.in. edukacja społeczeństwa polskiego na temat zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie oparte o ekologiczne produkty” – dodaje Sławomir Chłoń, prezes spółki Organic Farma Zdrowia.

W książce zawarte są przepisy, złożone z produktów dostępnych w sieci Organic Farma Zdrowia, polecane przez Magdę Kumorek. Aktorka już od wielu lat szerzy w mediach wiedzę na temat świadomego i zdrowego odżywiania w myśl zasady „jesteś tym co jesz”. Brała udział w kampanii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi promującej ekologiczną żywność oraz często wypowiada się na łamach mediów na temat świadomego odżywiania, dlatego poleca również książkę kulinarną przygotowaną przez Organic Farma Zdrowia. Współpraca z Magdą Kumorek jest naturalną konsekwencją działań zarówno Organic Farma Zdrowia jak i aktorki w obszarze edukacji społeczeństwa polskiego nt. świadomego odżywiania.

 Książka kulinarna „Gotuj z Organic!” będzie nagrodą dla lojalnych Klientów Delikatesów – będzie rozdawana osobom, które zrealizują za minimum 60 zł cztery razy zakupy w jednym ze sklepów stacjonarnych sieci lub w sklepie internetowym Organic24.pl za minimum 300 zł. Program promocji trwa do 30 czerwca 2014 r. lub do wyczerpania zapasów książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz