10 gru 2014

Woj. Pomorskie. Propozycja szkoleń dla przetwórców tradycyjnych, lokalnych oraz ekologicznych

Jak legalnie przetwarzać warzywa metodami tradycyjnymi? W jaki sposób te produkty promować i sprzedawać? Warsztaty na ten temat organizuje jedno z gospodarstw w woj. pomorskim
- Od stycznia do maja 2015 roku zapraszamy do udziału w  warsztatach szkoleniowych na temat produktów regionalnych i tradycyjnych. Założeniem kursu jest pokazanie od strony praktycznej etapów powstawania produktów domowych oraz metod ich promocji i sprzedaży. Liczymy, że odbyte szkolenie pomoże uczestnikom w rozpoczęciu działalności produkcji wyrobów tradycyjnych a osobom już prowadzącym taką działalność doda nowych doświadczeń – zachęcają Anna i Adam Spirewscy, z gospodarstwa Żuławska Zagroda z Lasowic Wielkich k. Malborka, specjalizującego się w wytwarzaniu tradycyjnymi metodami przetworów warzywnych. Szkolenie to także szansa dla rolników ekologicznych zainteresowanych przetwórstwem - metody pracy są bardzo zbliżone.

- Nasza przetwórnia powstała w 2010 roku, kiedy to zrobiliśmy w celu sprzedaży, pierwszą partie w liczbie tysiąc pięćset słoików ogórków kiszonych.  Przy produkcji zachowaliśmy recepturę i sposób przyrządzenia, krok po kroku jak robi to do dziś mama. Obecnie produkujemy przetwory z kilku rodzajów warzyw,  nasz asortyment składa się piętnastu produktów – mówi Adam Spirewski z Żuławskiej Zagrody.

Przetwórnię w Lasowicach odwiedzają małe grupy turystów oraz organizacje prowadzące szkolenia rolnicze.  Duże zainteresowanie jest ze strony osób, które produkują różne przetwory domowe lub mają zamiar  taką działalność rozpocząć.

Chętni do udziału w warsztatach mogą kontaktować się z:
Anna Spirewska: 505 980 546
Adam Spirewski: 783 960 228 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz