30 wrz 2014

Polagra. Producenci żywności ekologicznej obecni!Producenci żywności ekologicznej prezentują swoją ofertę odwiedzającym targi Polagra. Stoisko przygotowane zostało dzięki wsparciu Ministerstwa Rolnictwa. 

26 wrz 2014

Szkolenie dla eko rolników w woj. kujawsko - pomorskimKujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
zaprasza na szkolenie rolnicze, które odbędzie się w dniu 9 października  2014 r. w świetlicy wiejskiej w KRÓLIKOWIE o godz. 10- tej.

23 wrz 2014

Natura Food 2014 juz wkrótce!

W dn. 3-5 października br. odbędą się VII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD 2014. To najważniejsze wydarzenie branży eko żywności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Bieżąca edycja imprezy obfituje w bogatą ofertą wystawienniczą oraz ciekawy program imprez towarzyszących, przygotowanych z myślą o przedstawicielach branży i świadomych koneserach stylu eko.

Na Polagrze o eko żywności i certyfikacjiCzy można zmienić swoją piekarnię na biopiekarnię i oferować klientom zdrowe pieczywo, bezglutenowe i inne, przystosowane do zaspokojenia potrzeb osób na zróżnicowanej diecie?  Jak wygląda certyfikacja ekologiczna? Odpowiedzi na te pytanie poznać będzie można 28 września w Strefie Niszy, Innowacji i Tradycji stworzonej przez redakcję pisma Mistrz Branży. Strefa jest częścią targów Polagra.

22 wrz 2014

Na Śląsku przygotowują Eko Bio Organic CentrumEko Bio Organic Centrum w Mikołowie powstaje na terenie byłej bazy autobusowej „Jamna Bus (Mikołów, ul. Kościuszki 61). 

 W sobotę i środę w Centrum odbywać ma się ekologiczny bazar a w pozostałe dni tygodnia mają działać tam eko delikatesy oraz hurtownia bio żywności.  Jak zapowiadają organizatorzy: Znajdzie się miejsce na Bio Delikatesy, Warsztaty edukacyjne, miejsce na prelekcje i wykłady. Będzie Pizzeria  Bio, kawiarenka  i herbaciarnia, gastronomia i potrawy wege.  Będzie bardzo rozbudowane stoisko BioPiekarni, która  wypieka 99 certyfikowanych wyrobów piekarskich i cukierniczych , obfitość Bio warzyw i owoców. Będzie ekologiczne certyfikowane mięso i wędliny. Będzie dużo ryb świeżych i wędzonych. Będą sery twarde krowie , kozie i owcze krajowe i z małych serowarni z Europy. Będą soki tłoczone, oleje i oliwy. 

Chętni rolnicy, producenci i przetwórcy mogą zgłaszać się do Sonii Kmiecik, managera hali. Tel.: 661 747 621.

Bieżące informacje publikowane są na fanpage’u Eko Bio Organic Centrum

17 wrz 2014

Warsztaty kulinarne Adriana Feliksa na BioBazarze w Katowicach

Znany z programu TOP Chef Adrian Feliks już w najbliższą sobotę poprowadzi warsztaty kulinarne na BioBazarze.

12 wrz 2014

Organic Zielone Oko - powstaje nowa sieć sklepów eko

Grupa kapitałowa Organic Farma Zdrowia S.A., do której należy sieć delikatesów pod tą samą nazwą, stworzyła nową koncepcję Sklepu pod marką „Organic Zielone Oko”. Pierwszy taki Sklep został otwarty 10 września, na Saskiej Kępie przy ul. Zwycięzców 32, w Warszawie.

11 wrz 2014

Natura Food 2014 - imprezy towarzyszące (3)

Organizatorem I Forum EKObranży jest wydawca miesięcznika EKOdostawcy! Wydarzenie odbędzie się 3 października 2014 w sali konferencyjnej A.

9 wrz 2014

Natura Food 2014 - imprezy towarzyszące (2)

Akademia Biokuriera w trakcie Natura Food 2014. Niech o Tobie usłyszą, czyli skuteczna komunikacja w eko firmie

8 wrz 2014

Natura Food 2014 - imprezy towarzyszące (1)

Odbywające się w październiku Targi Natura Food to nie tylko możliwość spotkania producentów eko żywności, ale także szansa na wzięcie udziału w towarzyszących wydarzeniu szkoleniach, prelekcjach i wykładach. Są to m.in. BioBiznes Forum, Akademia Biokuriera oraz Forum Ekodostawców. Dziś prezentujemy program BioBiznes Forum

3 wrz 2014

Farma Świętokrzyska. Ich specjalność to ekologiczne warzywa

Soczysty jarmuż, krucha marchewka, pikantne rzodkiewki czy świeża sałata to tylko niektóre z warzyw oferowanych przez Farmę Świętokrzyską. Gospodarstwo położone jest wśród łąk i lasów powiatu ostrowieckiego, w województwie świętokrzyskim. 

1 wrz 2014

Jak uprawiana jest eko cebula i porzeczki ?

Ogromna wiedza, upór do pracy i dużo pokory to według Zbigniewa Kałdonka czynniki warunkujące sukces w prowadzeniu ekologicznego gospodarstwa. Żeby osiągnąć plony na poziomie 40t/ha ekologicznej cebuli trzeba się mocno napracować i latami wypracowywać właściwy system agrotechniczny