29 sie 2014

W piśmie "Z badań nad rolnictwem społecznie zrównoważonym" o eko rolnictwie

80 numer czasopisma naukowego "Z badań nad rolnictwem społecznie zrównoważonym" poświęcony jest w całości rolnictwu ekologicznemu.

27 sie 2014

Rolnictwo ekologiczne w Unii Europejskiej- raport

Komisja Europejska opublikowała niedawno raport przedstawiający rozwój europejskiego rolnictwa ekologicznego. Dokument jest dostępny w formie pdf

26 sie 2014

U pionierów polskiego, ekologicznego nasiennictwa

Ekologiczne Gospodarstwo Nasienne Stary Folwark BioSeed znajduje się w północno-zachodniej części Polski. Na ponad 200 hektarach uprawiane są zboża, rośliny strączkowe, motylkowe drobnonasienne oraz rośliny oleiste. Odwiedzamy gospodarstwo największego producenta eko materiału siewnego w Polsce.

25 sie 2014

Festiwal Smaku w Grucznie za nami

Cała gama przetwórów z jabłek, wędliny, miody, sery, nalewki – wszystko bezpośrednio od producentów. Festiwal Smaku w Grucznie za nami.

22 sie 2014

Festiwal Smaku już jutro w Grucznie!

Już jutro smakosze z całej Polski spotkają się w Grucznie. Po raz kolejny rusza tam Festiwal Smaku!

21 sie 2014

Kiermasz żywności ekologicznej w Gliwicach po raz 19!

Doroczny kiermasz żywności ekologicznej w Gliwicach już we wrześniu.

17 sie 2014

Dożynki ekologiczne w Pokrzydowie

Dożynki Diecezjalne, Ekologiczne i Gminy Zbiczno połączone  z dożynkami ekologicznymi odbędą się w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Pokrzydowie w dniu 31 sierpnia 2014 roku.

14 sie 2014

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy szuka rolników ekologicznych chętnych do przyjęcia praktykantów

W trakcie kursu rolnictwa ekologicznego na Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie studenci odbędą kilkumiesięczne praktyki u doświadczonych rolników w całej Polsce. Rolnicy chętni do współpracy przy projekcie mogą się zgłaszać do organizatorów.

12 sie 2014

Ekologiczna czarna porzeczka i cebula chlubą Pana Zbigniewa Kałdonka z woj. lubelskiego.

Ogromna wiedza, upór do pracy i dużo pokory to czynniki warunkujące sukces w prowadzeniu ekologicznego gospodarstwa. Ekologiczne gospodarstwo o całkowitej pow. 15ha z uprawą polową czarnej porzeczki (7,50ha), cebuli (3,50ha), brokułu (1,70ha) oraz koniczyny czerwonej (2ha) i wyki jarej (1ha) jest wizytówką ekologii na terenie wsi Drzewce w gminie Nałęczów, w woj. lubelskim. Gospodarstwo jest zrzeszone w Stowarzyszeniu EKOLAND a certyfikat Ekogwarancji uzyskało w roku 2008. Wcześniej prowadzone było metodami konwencjonalnymi. Pomimo wyższych zysków finansowych z prowadzenia gospodarstwa w konwencji Pan Zbigniew wybrał ekologię.

3 sie 2014

A może tradycyjne żniwa i pieczenie chleba w eko gospodarstwie?

W ekologicznym gospodarstwie Pana Władysława Gryki w Suszczy Borku niedaleko Hajnówki (woj. podlaskie) jeszcze dziś można uświadczyć tradycyjne żniwa. Pan Władysław co roku troszczy się o to by tradycja była przekazywana kolejnym pokoleniom, a sztuka tradycyjnych żniw choć na skalę mikro nadal żyła.