31 lip 2014

Spotkanie z przedstawicielami Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych

Minister Marek Sawicki spotkał się dziś z przedstawicielami Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych, zrzeszającej ponad 130 przedsiębiorców, w tym grupy producentów rolnych, rolników, przetwórców, firmy handlowe, doradców, jednostki szkoleniowe oraz naukowe, fundacje, stowarzyszenia i izby rolnicze, a także przedsiębiorstwa oferujące usługi w oparciu o naturalne technologie i naturalne wyroby.


29 lip 2014

W Bydgoszczy powstanie Ekolandia!

W dniach 1 i 2 sierpnia bydgoska Wyspa Młyńska zapełni się Ekomaniakami z całego kraju. Podczas EKOLANDII spotkamy producentów, twórców-artystów oraz fanatyków szeroko pojętego zdrowego stylu życia, którzy udowodnią, że bycie proeko, to nie tylko przelotny efekt ciągłych zmian w dziedzinie mody, ale sposób na życie.

27 lip 2014

Eko w internecie (5). Ulica Ekologiczna

W serwisie ulicaekologiczna.pl znajdziemy tagi poświęcone akcjom społecznym, dzieciom, eko design, eko-incjatywom, eko-miejscom, eko-refelskjom, konkursom, recyklingowi, zdrowiu, jedzeniu, odżywianiu, przepisom i zwierzętom. 

24 lip 2014

Jarmark Ekologiczny z Królewną Anną w Brodnicy

27 lipca 2014 na Przedzamczu w Brodnicy pojawią się rolnicy i przetwórcy ekologiczni m.in. ze Stowarzyszenia Eko Łan. Po raz 9 odbędzie się tam Jarmark Ekologiczny.

23 lip 2014

Eko warzywa, zboża i koniki polskie. Odwiedzamy gospodarstwo Elżbiety i Marka Matuszczaka w woj. lubelskim!

Szacunek do ziemi i rodziców, miłość do koni i smak dobrej żywności – oto główne motywy prowadzenia ekologicznego gospodarstwa przez Państwo Marka i Elżbietę Matuszak. Prowadząc gospodarstwo metodami ekologicznymi od ponad 14 lat dziś mają własny nabiał, własne owoce i warzywa, własny las, radość z gospodarzenia i chęci do życia! 

20 lip 2014

Korea Południowa otworzy się na europejską eko żywność?

Komisja Europejska przyspieszyła rozmowy w zakresie wzajemnego uznania zasad produkcji ekologicznej pomiędzy UE i Republiką Korei.

18 lip 2014

Złote Medale do zdobycia w trakcie Targów Natura Food i beECO 2014

Konkursy o Złoty Medal NATURA FOOD 2014 oraz Złoty Medal beECO 2014 zapowiadają organizatorzy październikowych targów.

17 lip 2014

Grabowo. Eko nabiał wytwarzają tu już od 20 lat.


Niewielka wieś Grabowo (woj. zachodniopomorskie), to właśnie tutaj znajduje się gospodarstwo ekologiczne Mariana Nowaka, pioniera rolnictwa ekologicznego w tym rejonie. Rolnik od ponad 20 lat zajmuje się chowem krów z nastawieniem na produkcję mleczną. Wytworzone w gospodarstwie mleko każdego dnia jest przerabiane na całą gamę produktów nabiałowych z certyfikatem BIO.  

16 lip 2014

Green Love czyli aplikacja, która pomaga szukać eko miejsc

Green Love to aplikacja zbierająca w jednym miejscu miejsca ze zdrową żywnością wyświetlając je na mapie wraz z naszą lokalizacją. Można ją bezpłatnie pobrać za pomocą serwisów Google Play oraz Sklepu Apple na smartfony wyposażone w system Android lub Apple.

2 lip 2014

Europejskie Partnerstwo Innowacji - Możliwości dla innowacji w rolnictwie ekologicznym i agroekologii

IFOAM EU Group wraz ze współpracą z: Fundacją "Mała Wielka Zmiana", jednostką certyfikującą AgroBioTest, Wytwórnią makaronu BioBabalscy, Stowarzyszeniem Ekołan, wchodniomazowieckim i lubelskim oddziałem EKOLAND, firmą Barwy Zdrowia, Stowarzyszeniem ZIARNO, Gospodarstwem Ekologicznym Roberta Kuryluka oraz czasopismami branżowymi - BioKurier.pl i EkoArka, wydało publikację nt. Eurpejskiego Parnerstwa Innowacji (w skrócie EPI) - Możliwości dla Innowacji w Rolnictwie Ekologicznym i Agroekologii.

1 lip 2014

Festiwal "Czas na ser" w Lidzbarku Warmińskim. Eko serów nie zabrakło

Pomiędzy 13 a 15 czerwca br., już czwarty rok z rzędu, najlepsi rodzinni serowarzy z całej Polski spotkali się w Lidzbarku Warmińskim. Najstarszy festiwal serów farmerskich i tradycyjnych „Czas na Ser” odbył się, jak zwykle, na obszernym podwórcu Zamku Krasickich w samym centrum uroczego miasteczka, zwanego kiedyś Perłą Warmii.