24 cze 2014

Warsztaty „Ogród ekologiczny w zgodzie z naturą”

Fundacja im. Stanisława Karłowskiego  zaprasza  Rodziny z Dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych  do ogrodu ekologicznego w Kądzielni

17 cze 2014

Trwa konkurs na najlepszą potrawę z produktów wysokiej jakości

Wystartowała III edycja Ogólnopolskiego konkursu dla średnich szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

12 cze 2014

Eko w Internecie (5). Zaglądamy na ulicę ekologiczną!

W serwisie ulicaekologiczna.pl znajdziemy szereg informacji poświęconych ekologii, akcjom społecznym, eko designowi, zielonym incjatywom, eko-miejscom, konkursom, recyklingowi, zdrowiu, jedzeniu, odżywianiu, przepisom i zwierzętom.

11 cze 2014

Podsumowujemy I Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia w Zielonej Górze

Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia w Zielonej Górze odbyły się w dniach 7-8 czerwca 2014. W wydarzeniu udział wzięło 41 wystawców z całego kraju. Targi skierowane były do małych i średnich producentów jedzenia w całej Polsce. Oprócz firm certyfikowanych było sporo producentów wytwarzających swoje towary metodami tradycyjnymi, bez użycia chemii i dodatków.

10 cze 2014

Akademia Eko marki. Rekrutacja trwa



Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu realizuje projekt "Akademia Eko-Marki" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego FunduszuSpołecznego, Celem projektu jest przygotowanie 88 pracowników z 56 przedsiębiorstw z sektora MMŚP z całej Polski (w tym os. 50+) do wdrażania proekologicznych strategii marketingowych. 

9 cze 2014

Gotuj z Organic! Książka kulinarna polecana przez Małgorzatę Kumorek

W sobotę 7 czerwca br. sieć delikatesów ekologicznych Organic Farma Zdrowia wprowadza do swoich sklepów książkę kulinarną pt. Gotuj z Organic!, rekomendowaną przez Magdę Kumorek. To 40 przepisów na ekologiczne posiłki zaproponowane przez dietetyków, kucharzy i blogerów kulinarnych wykonane z produktów dostępnych w Delikatesach Organic Farma Zdrowia i w Organic24.pl.

6 cze 2014

Trójmiasto. Bazar Natury co tydzień w czwartek



Co czwartek od 14 do 19 na terenie gdańskiej hali Olivia odbywa się Bazar Natury, na którym prezentuje się kilkunastu wystawców. Część z nich posiada certyfikat ekologiczny.

3 cze 2014

IX edycja Organic Marketing Forum. Podsumowujemy

Organic Marketing Forum (OMF) – Forum Rolnictwa Ekologicznego – organizowane przez EkoConnect e.V. – po raz dziewiąty, 1-2 czerwca w Warszawie, miały miejsce Europejskie Ekologiczne Targi i Konferencja poświęcona współpracy sektora rolnictwa ekologicznego – spotkali się handlowcy, producenci i rolnicy z 22 krajów. EkoConnect e.V. zaprosił również w tym roku do współpracy w organizacji targów nowego partnera!

Jak było na tegorocznej Eko Gali?

80. wystawców zaprezentowało swoje wyroby na tegorocznej, ósmej edycji targów Ekogala w Rzeszowie (23-25 maja). Tym razem nazwa imprezy wskazywała jej nowy charakter. Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i produktów ekologicznych wzbogacono o Tradycyjne smaki podkarpackie.

1 cze 2014

Można pobierać prezentacje z seminarium Dobre Żniwa

Organizatorzy seminarium Dobre Żniwa udostępnili treść prezentacji, które odbyły się w trakcie dwudniowego seminarium.