30 kwi 2014

Katowice mają swój BioBazar

Od początku kwietnia BioBazar działa także w Katowicach. Chętnych na zakup zywności EKO nie brakuje. Najbliższa okazja już za tydzień  (po przerwie spowodowanej majówką).

29 kwi 2014

Święto Pierwszej Trawy w Eko Gospodarstwie!

Państwo Agnieszka Prochal i Piotr Rydel oraz Kujawsko- Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych „EKOŁAN” zapraszają  na Święto Pierwszej Trawy.

28 kwi 2014

Szansa na więcej eko wypieków w województwie opolskim

Dobre wieści dotarły do nas z Grudyni Wielkiej niedaleko Kędzierzyna Koźla. Tamtejszy piekarz, Bogdan Smolorz może już wytwarzać i sprzedawać także wyroby cukiernicze z eko certyfikatem.

25 kwi 2014

Organic Marketing Forum 2014 coraz bliżej. Temat to strategie marketingowe dla żywności ekologicznej

Wśród wiodących tematów tegorocznej edycji znajdują się: marketing internetowy i przykłady dobrych praktyk w tworzeniu marki, jak i reklama z użyciem kanałów tradycyjnych.

24 kwi 2014

Eko w sieci (3): Ekolokalizator

Wywodzący się z Krakowa i Małopolski serwis EKOLOKALIZATOR powstał w celu stworzenia katalogu firm i instytucji o profilach ekologicznych z południa Polski. Producent- wytwórca eko-żywności poprzez panel klienta może dodać bezpłatnie swoją wizytówkę do serwisu, a także umieścić ją na mapie, w taki sposób baza EKOLOKALIZATORA wciąż się rozrasta.

23 kwi 2014

Dobre Zakupy wypromują ekologicznych rolników i producentów w internecie

Portal Dobre Zakupy - pierwszy w Polsce internetowy przewodnik po odpowiedzialnej konsumpcji otwiera swoje podwoje dla producentów ekologicznej i zrównoważonej żywności.

17 kwi 2014

Eko w internecie (2): Jedzlokalnie.pl

Jedzlokalnie.pl to portal z którego mogą korzystać zarówno producenci żywności ekologicznej  jak i konsumenci interesujący się tematyką proekologiczną, wspierający przede wszystkim lokalnych producentów, wytwórców, a także małe rodzinne gospodarstwa rolne.

16 kwi 2014

Eko w internecie (1): EkoTarg.pl

Ekotarg.pl jest serwisem otwartym na szereg nowości z dziedzin popartych certyfikatami ekologicznymi, regionalnymi, tradycyjnymi i fair trade. Zrzesza producentów oferujących przede wszystkim  żywność, kosmetyki, domy, odzież, posiadające potwierdzone  atesty.

15 kwi 2014

Regionalia 2014 za nami, eko producenci wśród nagrodzonych

Kilkanaście tysięcy osób przybyło w dniach 4-6 kwietnia do Centrum MT Polska w Warszawie na III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia, II Targi Agroturystyka oraz XIX Targi Turystyki i Wypoczynku LATO. Na stoiskach 400 wystawców prezentowało lokalne i naturalne wyroby z Polski i ze świata, oferty turystyczne w otoczeniu pięknych krajobrazów z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a także wiele podróżniczych inspiracji na sezon wiosenno-letni.

14 kwi 2014

Eko żywność na targach World Food w Warszawie

100 wystawców z około 20 krajów prezentowało ofertę podczas Targów World Food, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Warszawie. Nie brakowało żywności z ekocertyfikatem, choć pochodziła przede wszystkim zza granicy.

11 kwi 2014

Nowy Eko Bazar w Krakowie od 12 kwietnia

Plenerowy kiermasz z możliwością zrobienia zakupów w jednym miejscu zdrowej żywności prosto od producenta i rolnika! W Krakowie szykuje się nowy Eko Bazar a organizatorzy zachęcają lokalnych eko rolników do współpracy

5 kwi 2014

Regionalia 2014 - zobaczcie zdjęcia

Warszawskie Regionalia jeszcze trwają a my już publikujemy zdjęcia  z Targów. Zapraszamy do oglądania. Wkrótce na blogu szersza relacja z wydarzenia.

3 kwi 2014

W Warszawie o racjonalnym żywieniu, gmo i żywności BIO

„Racjonalne żywienie” - to temat konferencji, która odbędzie się 11 kwietnia na terenie Zespółu Szkół Architektoniczno - Budowlanych i Licealnych w Warszawie w Warszawie (ul. Przyrynek 9 sala nr 26(parter)) w Warszawie

2 kwi 2014

W Zielonej Górze będą Targi Dobrego Jedzenia

W dniach 7-8 czerwca 2014 roku odbędzie się w Zielonej Górze I edycja Ogólnopolskich Targów Dobrego Jedzenia. Targi są skierowane głównie do małych i średnich, lokalnych producentów jedzenia w całej Polsce, którzy stosują tradycyjne i ekologiczne metody produkcji swoich wyrobów. 


1 kwi 2014

Program czerwcowego Organic Marketing Forum w sieci

Warsztat dla właścicieli sklepów z produktami spożywczymi oraz preparatami zdrowotnymi,  Media społecznościowe oraz blog jako narzędzia komunikacji w sektorze produktów organicznych Prezentacje poświęcone marketingowi produktów ekologicznych w wybranych krajach - to tylko niektóre z tematów zbliżającego się Organic Marketing Forum.