19 gru 2013

Zaproszenie na Eko Seed Forum

Ekologiczna hodowla roślin oraz produkcja ekologicznego materiału siewnego, jak i zachowanie agrobioróznorodności to bardzo ważne tematy dla rolnictwa, w szczególności dla rolnictwa ekologicznego. W Europie Zachodniej ekologiczną hodowlę roślin oraz produkcję materiału siewnego rozpoczęto już przed 20 laty i rozwinięto interesujące modele współpracy. W Europie Środkowo-Wschodniej co prawda rozwinął się silny sektor rolnictwa ekologicznego z ponad 3 milionami ha upraw, ale funkcjonuje jedynie kilka inicjatyw dotyczących hodowli ekologicznej i produkcji ekologicznego materiału siewnego. Z drugiej strony, można znaleźć wiele starych odmian roślin uprawnych, które bez koncepcji ich wykorzystania wyginą.

10 gru 2013

Konkurs Fundacji BOŚ „NAKRĘĆ SIĘ NA ZDROWIE” - rozstrzygniętyZakończyła się III edycja konkursu „NAKRĘĆ SIĘ NA ZDROWIE”. Zespół sędziowski oraz internauci ocenili zgłoszone przez uczestników prace. Już 11 grudnia podczas wielkiej Gali Konkursu zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. Otrzymają je wszystkie nagrodzone i wyróżnione w I i II etapie zespoły.

9 gru 2013

Dolina Ekologicznej Żywności podsumowuje swoją działalność - konferencja w Lublinie

Podsumowanie działalności Klastra Dolina Ekologicznej Żywności odbyło się w Lublinie, 5 grudnia 2013r. Podczas konferencji zorganizowanej w ramach projektu omawiane były aspekty rozwoju rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego w regionie Polski wschodniej. 

6 gru 2013

21 grudnia ekowigilia w Toruniu

Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych Ekołan zaprasza na kolejną edycję ekowigilii w toruńskim Muzeum Etnograficznym. 

Zapisy na Organic Marketig Forum 2013 już otwarte

Rozpoczęły się zapisy na 9. Organic Marketing Forum- Europejskiej fachowej wystawy produktów organicznych oraz networkingowej konferencji, która odbędzie się w 1-2 czerwca w Warszawie.

5 gru 2013

II edycja targów EcoFamily za nami!


W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2013r. odwiedzający hale targów w Kielcach mogli uczestniczyć w kilku imprezach dedykowanych sektorowi rolnictwa ekologicznego. Na EcoFamily pojawiło się w tym roku 79 wystawców z branży rolnictwa ekologicznego oraz około 7,5 tys. odwiedzających.

1 gru 2013

W Bydgoszczy ruszy Frymark z eko żywnością

Lokalni producenci z Kujaw i Pomorza, najróżniejsze specjały (wiele z certyfikatem ekologicznym) - na 15 grudnia w Bydgoszczy zaplanowano pierwszą edycją Frymarku.