30 sie 2013

Już jutro gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej


„Natura, zdrowie, kultura” pod tymi hasłami już 17 raz w Gliwicach organizowany jest kiermasz żywności ekologicznej i tradycyjnej. Odbędzie się on 31 sierpnia 2013 r.

29 sie 2013

Polska eko rolniczka wśród finalistów w konkursie na Rolnika przyjaznego dla Bałtyku

Estoński rolnik, Juhan Särgava, otrzymał we wtorek 27 sierpnia tytuł Rolnika Przyjaznego dla Bałtyku. Wśród finalistów o konkursu organizowanego przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, znalazła się również polska rolniczka ekologiczna, Anna Stępień.

27 sie 2013

Festiwal Smaku w Grucznie za nami

Kto nie spędził ostatniego weekendu w Grucznie niech żałuje. Podczas kolejnej edycji Festiwalu Smaku można było rozkoszować się smakiem i aromatem tradycyjnej, lokalnej żywności. Nie zabrakło także wystawców, którzy mogą pochwalić się certyfikatem rolnictwa ekologicznego.

23 sie 2013

Dolina ekologicznej żywności i V Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką

Producenci żywności ekologicznej zrzeszeni w klastrze Dolina ekologicznej żywności wezmą udział w V Lubelskich Spotkaniach z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu.

22 sie 2013

Poradnik o wytwarzaniu i promocji produktu lokalnego i tradycyjnegoJak wytwarzać lokalną, tradycyjną albo ekologiczną żywność w zgodzie z obowiązującymi przepisami? Do kogo udać się po pomoc? Co warto wiedzieć? – w odpowiedzi na te pytania pomaga broszura „Produkt tradycyjny i lokalny: wytwarzanie, promocja, budowanie marki, dystrybucja. Kompendium dobrych praktyk”. Książka dostępna jest zarówno w wersji papierowej jak i on line.

18 sie 2013

Konkursy na najlepszy eko sklep i eko sprzedawcę rozpoczęteStowarzyszenie Polska Ekologia i Międzynarodowe Targi Łódzkie, mają przyjemność zaprosić państwa do udziału w jedynym takim ogólnopolskim konkursie na najlepszy sklep z Żywnością Ekologiczną w Polsce. Każdy sklep mający choć 1% produktów bio w swoim asortymencie może wziąć udział. 

11 sie 2013

VII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu startuje 15 sierpnia 2013

Kramy ponad 120 wystawców oferujących przysmaki ze wszystkich regionów Polski i Wielu Krajów Europy i Świata odwiedzić będzie można w najbliższy weekend, w trakcie Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu.

9 sie 2013

Katalog Doliny Ekologicznej Żywności dostępny on line

Charakterystykę firm i organizacji wchodzących w skład Doliny Ekologicznej Żywniości oraz oferowane przez nich produkty i usługi można sprawdzić w opublikowanym właśnie w sieci katalogu.

8 sie 2013

Dożynki ekologiczne w Przysieku

14 września 2013 roku w godzinach 9.30-15.00 w Przysieku k. Torunia (na terenie budynku Urzędu Marszałkowskiego, dawniej Ośrodka Doradztwa Rolniczego) rolnicy ekologiczni zapraszają na kolejne Dożynki Ekologiczne

5 sie 2013

Komplet filmów promujących żywność ekologiczną na You Tube!

Komplet filmów promujących żywność ekologiczną (zarówno w wersji polskiej jak i z angielskimi napisami) oglądać możecie na naszym kanale YouTube. Zapraszamy!

2 sie 2013

Kolejny Festiwal Smaku w Grucznie już wkrótce

Tegoroczną edycję Festiwalu Smaku zaplanowano na 24-25 sierpnia 2013. W ten weekend do Gruczna (woj. kujawsko - pomorskie) zjadą liczni producenci żywności wysokiej jakości (w tym ekologicznej) oraz smakosze z całej Polski