28 maj 2013

Eko Gala 2013 – relacja z targów

100  producentów i przetwórców żywności ekologicznej uczestniczyło 24-26 maja w VII edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Ekogala w Rzeszowie. Zapraszamy do obejrzenia relacji i zdjęć!

Organic Marketing Forum dla konsumentów szukających eko żywności!

18. Czerwca w godzinach 14.00-18.00 odbędą się otwarte dla konsumentów targi i prezentacje dotyczące żywności ekologicznej i zdrowego stylu życia – wszystko w ramach Organic Marketing Forum.

23 maj 2013

Gdańsk - Podsumowująca konferencja projektu BERAS

Rolnictwo, żywność i networking. Metody, narzędzia i rozwiązania dla czystszego Morza Bałtyckiego – to temat konferencji organizowanej w Gdańsku w ramach projektu BERAS. Nie przegap okazji do przyłączenia się do dyskusji, w jaki sposób zmienia rolnictwa może korzystnie wpłynąć na środowisko naturalne Morza Bałtyckiego – zachęcają organizatorzy.

22 maj 2013

Ekoforum w trakcie targów Eko Gala

Miód i produkty pszczele to temat ekoforum, na które zaprasza Dolina Ekologicznej Żywności. Wszystko w trakcie zbliżających się targów Eko Gala.

21 maj 2013

Polska eko żywność w Amsterdamie

Bioevent - Smak na Polskę to kiermasz polskiej żywności ekologicznej, który 27 maja odbędzie się w Amsterdamie w pobliżu odbywających się równolegle targów PLMA  (targi marek własnych).

20 maj 2013

Toruń. Śniadanie na trawie wraz z eko jarmarkiem

Po raz szósty w centrum Torunia odbędzie się Śniadanie na Trawie. Imprezie towarzyszy jarmark, na którym można nabyć żywność ekologiczną bezpośrednio od rolników ekologicznych z Kujaw i Pomorza.

16 maj 2013

Eko jarmark Otwarte Wrota w Warszawie

Jarmarki żywności ekologicznej Otwarte Wrota organizowane są w Warszawie i okolicach przez rolników ekologicznych z Oddziału Wschodniomazowieckiego Stowarzyszenia Ekoland. To jedna z najstarszych inicjatyw w zakresie sprzedaży bezpośredniej żywności BIO

15 maj 2013

Eko jarmark w Toruniu

Raz w miesiącu, w każdą pierwszą sobotę między 10 a 14 torunianie mogą zaopatrywać się w żywność ekologiczną bezpośrednio od producentów. Inicjatywa rolników ekologicznych ze stowarzyszenia Ekołan funkcjonuje od kilku lat i cieszy się coraz większym powodzeniem

14 maj 2013

Żywność eko i tradycyjna w sprzedaży bezpośredniej na Poznańskim Tyglu

Kontynuujemy nasza prezentację lokalnych targowisk, na których można zaopatrzyć się w żywność ekologiczną, tradycyjną i lokalną. Tym razem prezentujemy stosunkowo młodą inicjatywę jaką jest poznański Tygiel.

12 maj 2013

Przewodnik po polskich eko jarmarkach. Warszawa – Biobazar

Warszawski Biobazar zaczynał się jako przedświąteczny jarmark, ale bardzo szybko przerodził się w duże, regularnie odbywające się wydarzenie pozwalające na zakup żywności ekologicznej bezpośrednio od producentów.

9 maj 2013

Jutro Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu!

Większość certyfikowanych produktów Sprawiedliwego Handlu dostępnych w Polsce posiada także certyfikat żywności ekologicznej. Warto pamiętać, żę w najbliższą sobotę (11 maja 2013) po raz 23 na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Ciekawych wydarzeń nie zabraknie także w Polsce.

8 maj 2013

Lubelskie Dni Zdrowia i Urody 18-19 maja

Lubelskie Dni Zdrowia i Urody już w następny weekend (18-19 maja). Ich cel to promocja zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania i dbania o jakość życia.

Eko Gala już za 15 dni! Miód i produkty pszczele w centrum uwagi!

Blisko 100 wystawców weźmie udział w najbliższej edycji rzeszowskich targów Eko Gala, które odbędą się w dniach 24-26 maja 2013. To już 7 edycja imprezy. Tematem wiodącym będzie miód i produkty pszczele.